- O Nas |
- Oferta firmy |
- Realizacje |
- Referencje |
- Porady |
- Kontakt
Konieczny jest odpowiedni dobór odkurzacza.
Czyszczenie przejściowe lub czyszczenie proszkowe
Zadaniem tego rodzaju czyszczenia jest utrzymanie czystości wykładziny (i zmniejszenie częstotliwości czyszczenia głębokiego) w miejscach najbardziej narażonych na zabrudzenia, tzn. korytarzach, przedpokojach, przedsionkach, w przypadku gdy czyszczenie odkurzaczem jest niewystarczające.
W razie konieczności można je przeprowadzać raz w roku.
Sposób użycia: Proszek absorbujący występuje w formie trocin, które zatrzymują środek rozpuszczający. Rozsypać równomiernie proszek (na 1 lub 2 m2 wykładziny jednocześnie), następnie wetrzeć proszek w wykładzinę za pomocą zwykłej szczotki lub szczotki ryżowej. Po 2 - 3 godzinach odkurzyć wykładzinę odkurzaczem w celu usunięcia zabrudzeń wchłoniętych przez proszek. Do dużych powierzchni, można wynająć maszynę z twardymi szczotkami w płaszczyźnie poziomej.
Czyszczenie głębokie
Metoda ta, opierająca się na wtłaczaniu - wydobywaniu (iniekcji - ekstrakcji), jest bardzo polecana, ponieważ bliska jest idealnym warunkom czyszczenia włókien.
Czyszczenie głębokie może być przeprowadzane co 2 - 3 lata przez odpowiedniego specjalistę.
Letnia woda zawierająca detergent (w słabym stężeniu) wtłaczana jest pod ciśnieniem w wykładzinę.
Woda rozpuszcza zabrudzenia, a następnie jest bardzo szybko zasysana ciśnieniowo. Konieczne jest spłukanie wykładziny w celu usunięcia środka czyszczącego i uniknięcia ponownego zabrudzenia.
Metoda ta przynosi bardzo dobre rezultaty, jeśli chodzi o stopień czystości i głębokiej odnowy runa.
Czyszczenie wykładzin najlepiej zlecić odpowiedniemu fachowcowi. Jeśli jest to niemożliwe, koniecznie trzeba się zaopatrzyć w odpowiednie urządzenia, w dobrym stanie technicznym, i postępować zgodnie z instrukcjami.
Usuwanie plam
Trzeba szybko działać! W przypadku zabrudzeń substancjami w stanie stałym, należy je delikatnie zebrać z powierzchni za pomocą łyżki.
W przypadku poplamienia wykładziny cieczą, zebrać płyn łyżką, osuszyć plamę gąbką, czystą, wilgotną ściereczką lub papierem wchłaniającym bez pocierania powierzchni wykładziny.
Nigdy nie trzeć wykładziny, tylko delikatnie wycierać ściereczką.
Aby nie zwiększać objętości plamy, zawsze należy wycierać ją do środka.
Jeśli plama nie znika, zwilżyć czystą ściereczkę środkiem odplamiającym, odpowiednim do rodzaju plamy. W celu zapoznania się z lepszymi sposobami likwidowania plam, proszę przeczytać naszą instrukcję użytkowania.
Najczęściej użycie gąbki lub ściereczki zwilżonej wodą wystarczy, aby usunąć większość świeżych plam. Tłuste plamy należy usuwać za pomocą ściereczki zwilżonej trichloroetylenem, a oporne plamy - odpowiednim, dostępnym na rynku wywabiaczem.
Nigdy nie wylewać rozpuszczalnika bezpośrednio na plamę.
Używać go z wielką ostrożnością. Niektóre rozpuszczalniki mogą spowodować trudne do usunięcia szkody, tj. odbarwienia lub plamy.